Pasaulio lietuvių žaidynės

Autorė: Agnė Ragelytė

X pasaulio lietuviu sporto žaidynės, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir sporto metams paminėti prasidėjo birželio 30-osios vakarą Kauno sporto halėje.

Tris dienas trukusios žaidynės pritraukė 4 tūkst. dalyvių iš 26 pasaulio šalių. Sportininkai stojo į kovą 19-oje sporto šakų, o penktadienį leidosi į šiaurietiško ėjimo žygį. Dalyviai sulaukė Prezidentės Dalios Grybauskaitės bei Pasaulio žaidynių ambasadorių Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimų.
Dalyvavo ir dešimt Jonavos sporto savanorių, kurie buvo paskirti krepšinio sektoriuje. Savanoriams puikiai sekėsi tvarkytis su savo užduotimis, jie buvo paskirti net 4 skirtinguose krepšinio salėse. Savanoriai liko pilni įspūdžių. Na, o žaidėjai su neišdildomomis emocijomis bei tikslais lauks 2021 metais vyksiančių XI žaidynių Druskininkuose. O mes viliamės, jog būsime pakviesti savanoriauti ir ten.

Be viso to, ypatingai džiaugiamės, jog bendradarbiavom kartu su Lietuvos sporto savanorių sąjunga, kurios tikslai mus vedė įsikurimo link. Džiaugiamės, kad mums pavyksta su jais bendradarbiauti ir tikimės, kad ateityje su jais bendrausime dar daugiau.

Buvo labai smagu, gerai ir efektyviai praleistas laikas. Maistas labai skanus. Visko buvo užtektinai, visko ko reikėjo pavyko gauti, labai smagu išbandyti save tokio lygio varžybose, pagelbėti organizatoriams ir taip prisidėti prie įspūdingo renginio kurimo. – teigė renginio savanoris Dangiras Marcinkevičius.